Policjant z Ryjewa po pracy złapał pijanego kierowcę

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 23-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z Posterunku Policji w Ryjewie. Teraz 23-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony wtorek (19.10.2021 r.) będący w czasie wolnym od służby policjant z Posterunku Policji w Ryjewie jadąc przez miejscowość Klecewko, zwrócił uwagę na jadącego przed nim całą szerokością jezdni volkswagena. Sposób jazdy kierującego wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Funkcjonariusz postanowił go zatrzymać. Swoje podejrzenia przekazał dyżurnemu kwidzyńskiej jednostki. Gdy udało się funkcjonariuszowi zatrzymać kierującego vw, ten po krótkiej rozmowie wsiadł do swojego auta i odjechał. Policjant, jadąc za nim, informował na bieżąco dyżurnego, gdzie się znajdują. Wtedy ze wsparciem dla policjanta dojechał patrol, który zatrzymał volkswagena do kontroli i w trakcie zauważył, że mężczyzna przesiada się miejscami z 17-letnią pasażerką.

Mundurowi potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało u 23-latka ponad 2 promile, a po sprawdzeniu danych kierującego okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego auto nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: