Rumia. Przybędzie zieleni na ulicy Dębogórskiej

Kolejna proekologiczna inwestycja rozpoczęła się w Rumi. Niezagospodarowane tereny zielone zlokalizowane pomiędzy rondami Lecha Kaczyńskiego i Macieja Płażyńskiego już niebawem przejdą metamorfozę.

Na terenie , który zostanie objęty inwestycją pojawią się przepuszczalne ścieżki z mineralnego kruszywa, a także ławki i kosze na śmieci. Obszar będzie wyrównany, zamontowany zostanie system do podlewania, a nasadzone zostaną wysokie krzewy, byliny oraz niskie krzewy i trawy ozdobne,

Łącznie przybędzie w tym miejscu 9 tysięcy nowych roślin. Istniejące drzewa zostaną przycięte lub przesadzone, Żadne z nich nie zostanie jednak wycięte. Termin zakończenia wszystkich prac ma się zakończyć do połowy grudnia.

Teren został przekazany wykonawcy, który wygrał przetarg na zagospodarowanie obszaru będącego nieużytkiem, ciągnącego się na odcinku kilkuset metrów pomiędzy rondami prezydenta Kaczyńskiego i marszałka Płażyńskiego – poinformował Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji

Obrany został taki kierunek, aby przybywało w mieście więcej zieleni. Ten trend został zapoczątkowany przez zielone wyspy na ulicy Topolowej i Różanej, odnowionym placem na skrzyżowaniu Wybickiego i Derdowskiego, a także wieloma rondami i ulicami, które udało się zagospodarować.

Koszt inwestycji został oszacowany na kwotę ponad milion złotych. Blisko 450 tysięcy będzie stanowić dofinansowanie pozyskane ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Wykonawcą inwestycji została firma Unigartex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: