Straż graniczna przechwyciła narkotyki warte niemal 270 tysięcy złotych

Straż Graniczna w Sopocie przechwyciła narkotyki, których wartość została oszacowana na kwotę 270 tysięcy złotych. W sprawie został zatrzymany 28 – letni mężczyzna i 30 – letnia kobieta.

Podczas przeszukania samochodu i mieszkania strażnikom granicznym udało się znaleźć łącznie blisko dwa tysiące tabletek extazy, 784 gramów marihuany, 1216 gramów haszyszu i niespełna półtora kilograma amfetaminy.

Wartość zabezpieczonych środków narkotycznych biegły oszacował na blisko 269 tys. zł. Śledczy przechwycili także znaczne ilości środków farmaceutycznych, które mogą być dostępne wyłącznie w obrocie aptecznym, oraz sporo różnych produktów spożywczych, najprawdopodobniej z zawartością substancji psychoaktywnej THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 15 tysięcy złotych gotówki, która może pochodzić z przestępstwa – poinformował kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Na wniosek prokuratury postanowieniem Sądu Rejonowego w Sopocie zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Prowadzeniem śledztwa w tej sprawie zajmują się funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: