Niepełnosprawni znajdą wsparcie w murach 'Życzliwej dłoni’

Dom Dziennego Pobytu „ Życzliwa Dłoń” dla niepełnosprawnych powstanie w gminie Lina w powiecie wejherowskim.

Wiosną przyszłego roku mają ruszyć prace remontowe, które przystosują budynek do tego, by 16 niepełnosprawnych z gminy mogło wziąć udział w terapii zajęciowej mającej na celu profilaktykę przeciwko wykluczeniu społecznemu.

Pierwszy etap inwestycji będzie polegał na  przystosowaniu budynku do tego, by mogły się tam znajdować osoby niepełnosprawne. W zakres prac wejdzie remont dachu, przebudowa elewacji, parkingu. Zostaną również dostosowane pomieszczenia do potrzeb indywidualnych.

Ośrodek „Życzliwa Dłoń” powstaje przeciwko wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. W ośrodku będzie mogło przebywać 16 osób, od poniedziałku do piątku przez 8 godzin.

W naszej gminie jest dużo osób niepełnosprawnych, ogólnie są to osoby, które po zakończeniu edukacji nie mają żadnych zajęć i są wykluczone społeczne – poinformowała  Maria Pipka, kierownik GOPS w Lini

Zaplanowana inwestycja pochłonie około 1,2 mln złotych, z czego blisko 95 procent Stanowic będzie dofinansowane unijne. Projekt obejmie również opiekę wytchnieniową dla osób zajmujących się niepełnosprawnymi.

Prace remontowe będą trwać przez wiosnę i lato, a osoby niepełnosprawne pojawią się już w październiku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: