Ogólnokrajowe działania ” Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Już dziś policjanci z województwa pomorskiego wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem prowadzonych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów , a także przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Funkcjonariusze policji zwrócą dziś szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych zdarzeń.

Najczęściej do  wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów dochodzi w obrębie przejść i przejazdów.

Kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa osobom zbliżającym się do „zebry”. Z kolei w rejonie przejazdów rowerowych powinni się wręcz spodziewać się, że cyklista wjedzie na jezdnię.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

„PROJEKT EDWARD” – policyjne działania na Pomorzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: