Policjanci odzyskali skradziony sprzęt do koparki

Policjantom z kościerskiej drogówki udało się odzyskać sprzęt specjalistyczny do koparki, którego wartość oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych. Towar został skradziony na terenie Niemiec.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać także  kierowcę BMW,  który podejrzewany jest o jej kradzież. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Policjanci z kościerskiej drogówki zauważyli kierującego BMW, który łamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Podczas sprawdzania przez stróży prawa bagażnika, zauważyli oni,  że znajduje się w nim specjalistyczny sprzęt elektroniczny.

O fakcie znalezienia sprzętu policjanci poinformowali dyżurnego, który w międzyczasie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sprzętu specjalistycznego do koparki z terenu Niemiec. 35-letni kierowca samochodu  marki BMW został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie celem wyjaśnienia.

Do komendy stawił się również poszkodowany, który rozpoznał skradzione urządzenie wraz z osprzętem o łącznej wartości 6 tys. zł. 35-latek, mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży.

Mężczyźnie grozi kara 5-lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: