49-latka doprowadziła po pijanemu do kolizji z miejskim autobusem w Gdyni

W niedzielę policjanci z gdyńskiej drogówki zostali skierowani na skrzyżowanie ul. Unruga z Estakadą Kwiatkowskiego, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego z autobusem. Mundurowi zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia. Kobieta, która przyczyniła się do kolizji miała dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że 49-latka ma podwójny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za to przed sądem.

Wczoraj po 20.00 funkcjonariusze ruchu drogowego pojechali na skrzyżowanie ul. Unruga z Estakadą Kwiatkowskiego, gdzie miało dojść do kolizji. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili jego przebieg. Z ustaleń mundurowych wynika, że 49-letnia mieszkanka Kąpina, skręcając osobową hondą w lewo, uderzyła w prawy narożnik autobusu miejskiego. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierujących, kobieta miała dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że 49-latka ma podwójny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyne zdarzenie, przy którym pracowała gdyńska drogówka. Około 17.30 mundurowi otrzymali zgłoszenie wypadku motocyklisty, na wysokości Al. Zwycięstwa i ul. Spółdzielczej. Funkcjonariusze ustalili świadków i wstępny przebieg, z którego wynika, że 21-letni mieszkaniec Gdańska jechał motocyklem w kierunku Sopotu i najprawdopodobniej stracił panowanie nad motocyklem, po czym przewrócił się i uderzył w latarnię. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Obecnie policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność. Zmieniająca się aura pogodowa nie jest korzystna dla kierowców, dlatego warto zachować szczególną ostrożność i stosować się do przepisów oraz warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: