Fotopułapka pomogła w ujęciu osoby podrzucającej śmieci

Nagranie oraz dane osobowe znalezione wśród odpadów pozwoliły szybko namierzyć sprawcę wykroczenia. Mężczyzna przyznał się do winy. Strażnicy miejscy ukarali go mandatem.

Poniedziałek, 18 października. Jedna z fotopułapek przesłała materiał sugerujący podrzut odpadów. Potwierdzili to funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego, którzy pojechali na miejsce. Wśród porzuconych śmieci znaleźli też adres i numer telefonu ich prawdopodobnego właściciela.

Mundurowi udali się pod wskazany adres, ale niestety nikogo nie zastali. Ze sprawcą wykroczenia skontaktowali się więc telefonicznie i wezwali do swojej siedziby. Mężczyzna początkowo nie przyznał się do winy. Jednak wszelkie wątpliwości rozwiał materiał zarejestrowany przez fotopułapkę. Gdańszczanin powiedział funkcjonariuszom, że nie widział co zrobić z częściami samochodowymi. Za swój czyn został przez strażników miejskich ukarany mandatem.

To już kolejny podrzut zarejestrowany przez fotopułapkę. Kilka dni wcześniej pewna kobieta chciała pozbyć się pokaźnych rozmiarów kartonowego pudła i wyrzuciła go w mało uczęszczanym miejscu na południu Gdańska. Pisaliśmy o tym na naszej stronie na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: