Akcja ” Znicz ” na Pomorzu

Od dziś do poniedziałku policjanci z Pomorza będą dbać o bezpieczeństwo odwiedzających cmentarze. Na drogach województwa pomorskiego  pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonach wielu nekropolii nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Pomorska policja w dniach od 29 października do  01 listopada będzie nadzorowała ruch w pobliżu cmentarzy. Na drogach jak co roku będzie więcej patroli Policji,  a także innych służb, których głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich.

Zmieniona zostanie również organizacja ruchu w wielu miejscach , a  także wprowadzone zostaną zakazy parkowania oraz drogi jednokierunkowe. Przed wyjazdem w kierunku cmentarza dobrze by było zapoznać się aktualną sytuacją na drogach.

Z kolei przy największych cmentarzach na Pomorzu funkcjonariusze będą kierowali ruchem. Policja zwraca się z prośbą do kierowców o bezwzględne stosowanie się do wydawanych przez nich poleceń, a także zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych.

Także na drogach w całej Polsce przewiduje się znaczne natężenie ruchu oprócz zmian w organizacji ruchu. Kierowcy powinni się spodziewać wzmożonych kontroli drogowych. Policja zwróci  szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia pasażerów i prędkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: