Rękawy pasażerskie zamontowane do nowopowstającego pirsu terminalu

Realizująca rozbudowę Korporacja Budowana DORACO zamontowała już lotnicze rękawy pasażerskie. To dzięki nim podróżujący będą mogli „suchą stopą”, wygodnie przechodzić bezpośrednio z terminalu na pokład samolotu i z powrotem.

Nowa część terminalu będzie miała cztery nowe rękawy. Zaprojektowano je i wykonano tak, by zapewnić pełne bezpieczeństwo pasażerów i obsługi. Rękawy wyposażono między innymi w przycisk zatrzymania awaryjnego, układ oświetlenia awaryjnego, monitoring wnętrza rękawów i zewnętrznego otoczenia.

Na budowie pirsu trwa obecnie modernizacja systemu bagażowego w nowej i istniejącej części terminalu, prowadzone są też próby i rozruchy systemów bezpieczeństwa pożarowego. Wykańczane są ściany, sufity i posadzki w pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Ekipy budowlane montują nowe punkty odprawy paszportowej. Trwają końcowe prace na elewacji nowej części terminalu i prace brukarskie na zewnątrz.

 

(fot. Doraco)
(fot. Doraco)

 

Od grudnia 2019 roku, na zlecenie Portu Lotniczego Gdańsk, Korporacja Budowana DORACO buduje nowy pirs, będący przedłużeniem istniejącego terminalu pasażerskiego T2.

Po rozbudowie, w nowym pirsie będą obsługiwani pasażerowie rejsów rozkładowych, którzy podróżują do krajów spoza strefy Schengen. Obecnie korzystają z pochodzącego z 1997 roku terminalu T1. Część nowego pirsu będzie też przeznaczona do obsługi pasażerów ze strefy Schengen. Dzięki powiększonej powierzchni terminalu, zwiększona zostanie strefa centralnej kontroli bezpieczeństwa i paszportowej, a także hala odbioru bagażu i bagażownia przylotowa.

 

(fot. Doraco)
(fot. Doraco)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: