„Jak profesjonalnie drzeć ryja.” Warsztaty finansowane z budżetu Gdańska

W nadchodzącą niedzielę wszyscy chętni będą mogli  wziąć udział w nietypowych warsztatach. Krytyka polityczna – Świetlica w Trójmieście zaprasza na zajęcia z nauki profesjonalnego darcia ryja. Warsztaty są finansowane z budżetu Gdańska.

Brzmi to jak żart? Jednak nim nie jest. Chodzi o to, by nauczyć się tak krzyczeć, by nie stracić głosu na drugi dzień. Chętni nauczą się tego pod okiem i uchem Ady Rusinkiewicz, która jako jedna z nielicznych w Polsce uczy wokalnych technik ekstremalnych takich jak false cord screaming i distortion.

Są to najczęściej spotykane techniki w muzyce metalowej i rockowej – false cord pozwala wydobywać z siebie takie dźwięki jak growl czy scream, a distortion dodaje rockowej „chrypy”. Pracy nad tymi technikami uczyła się w czasie licznych warsztatów i kursów, m.in. z Maggy Luyten i Filipem Pikulskim – piszą organiatorzy.

Wydarzenie odbywa się w ramach działań Klubu Sąsiedzkiego KULTURA i jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska. Na ten cel miasto przeznaczyło aż 47 200 zł – wynika to z wpisu blogera Janusza Ch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: