Gdańsk Stogi. Pijany wjechał samochodem w drzewo

Podczas obsługi zdarzenia gdańscy policjanci drogówki ustalili, że 42-letni kierowca renault scenic, który uderzył w drzewo, był pod wpływem prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grożą teraz dwa lata więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj w nocy policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który uderzył autem w drzewo na ul. Siennej. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli uszkodzone renault i siedzącego za kierownicą auta rannego mężczyznę. Policjanci udzielili 42-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie, które zabrało mężczyznę na dalsze badania.

Podczas czynności w tej sprawie policjanci ruchu drogowego ustalili, że 42-letni kierowca renault scenic jadąc ul. Sienną w kierunku ul. Stryjewskiego, z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie wykazało, że sprawca zdarzenia był pijany i miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Gdańscy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

Ulica Stryjewskiego będzie płaska jak stół

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: