Ofiarą oszustwa na wnuczka i adwokata padła 90 latka z Ustki

Kolejną ofiarą oszustwa na wnuczka padła 90-letnia mieszkanka Ustki. Kobieta uwierzyła podłemu przestępcy, że jej wnuczek potrącił kobietę w ciąży i potrzebne mu są pieniądze na kaucję, która uchroni go przed więzieniem.

Do 90-letniej seniorki z Ustki mieszkającej przy ulicy Wczasowej zadzwonił mężczyzna , który podał się za jej wnuka. Płacząc w trakcie rozmowy opowiedział ,że potrącił kobietę w ciąży, a także że w wypadku ucierpiała również jego żona, która ma połamane obie nogi. Powiedział , że musi wpłacić kaucję, aby uniknąć więzienia.  Starsza pani przerażona tą informacją przekazała oszustom 40 tysięcy złotych.

Po odbiór pieniędzy fałszywy wnuczek wysłał „adwokata”.

Starsza pani otrzymała telefon z informacją o potrąceniu kobiety w ciąży. Rzekomy wnuk poinformował również,  że w wypadku ucierpiała jego żona. Prosił o pieniądze, które miały by go uchronić  przed więzieniem. Kobieta przygotowała pieniądze i przekazała je „ adwokatowi” który zgodnie z umową przyszedł je odebrać. Poprosił jednak o więcej. Seniorka poszła pożyczyć do sąsiadki pieniądze. Kiedy sąsiadka usłyszała historię zorientowała się, że doszło do oszustwa – przekazała Monika Sadurska , rzeczniczka słupskiej policji

Niestety oszuści w międzyczasie przepadali. Poszukuje ich policja.

Policjanci ze Słupska po raz kolejny przypominają o zasadach bezpieczeństwa. Systematycznie odbywają się spotkania z seniorami, podczas których ostrzegają starsze osoby przed oszustami i omawiają sposoby działania przestępców, przedstawiając skuteczne oszustwa, do których doszło w ostatnim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: