Poczta Polska zatrudni dodatkowych kierowców i pracowników sortowni

Poczta Polska ma zamiar zatrudnić około półtora tysiąca pracowników sortowni oraz kierowców. Nowe osoby pozwoliły by zapewnić terminowe doręczanie przesyłek przed świętami i w związku z Black Friday. Brakuje między innymi kierowców, rozwożących paczki z sortowni w Gdyni.

Podczas najbliższego okresu świątecznego Poczta Polska spodziewa się , że wzrost na usługi kurierskie wzrośnie o co najmniej 60 proc. w porównaniu do poprzednich miesięcy. Firma przygotowuje się w tym roku  by obsłużyć nawet dwa razy więcej przesyłek, niż robi to przeciętnie w ciągu roku.

Poczta Polska zamierza zatrudnić ok. 1500 pracowników do pracy w sortowniach oraz kierowców. W ramach kampanii rekrutacyjnej nasza firma oferuje umowy zlecenia – powiedziała Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej

Oferta będzie dotyczyć osób , które chciałyby podreperować swój budżet przed świętami. Chętni nie muszą zmieniać stałego miejsca zatrudniania. Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia.

Pracownicy pocztowych sortowni przesyłek poszukiwani są przede wszystkim w Warszawie, Lisim Ogonie (województwo kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i Komornikach, a kierowcy w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach i Łodzi.

Stawki dla pracowników będą zależne od lokalizacji. Dla kierowców pojazdów do 3,5 t wyniosą od 19 do 24 zł za godzinę, dla kierowców pojazdów o wadze powyżej 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę. Natomiast w przypadku pracowników sortowni od 18,50 do 24 zł za godzinę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: