Sprawcy rozboju z Przymorza zostali zatrzymani i trafili do aresztu

Policjanci z Przymorza i komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 24 lat. Sprawcy najpierw przewrócili pokrzywdzonego, uderzyli go metalowym przedmiotem , a na końcu ukradli mu torbę, w której miał laptop i pieniądze. 

Zgłoszenie o rozboju policjanci na Przymorzu odebrali 14 listopada. Do rozboju doszło w parku przy ulicy Tysiąclecia.

Nieznani sprawcy zaatakowali 32-latka z Gdańska. Jeden z napastników przewrócił mężczyznę i ukradł pokrzywdzonemu torbę, w której miał laptop oraz pieniądze w kwocie 800 złotych. Drugi ze sprawców metalowym przedmiotem uderzył pokrzywdzonego w nogi, ręce i żebra.

Dzięki zabezpieczonemu w tej sprawie monitoringowi, funkcjonariusze zdobyli i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji. W czwartek w jednym z mieszkań we Wrzeszczu zatrzymali jednego ze sprawców, a dzień później drugiego z napastników.

45-latek z Gdańska i 24-letni gdańszczanina trafili już do policyjnej celi. Podczas czynności w tej sprawie policjanci w samochodzie jednego ze sprawców znaleźli i zabezpieczyli torbę od skradzionego laptopa.

Napastnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty za rozbój. Sąd podjął decyzję, że zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Podejrzanym za rozbój grozi 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: