Wejherowo. Dotacje na ogrzewanie bardziej ekologiczne

Miasto Wejherowo dofinansowuje zmianę starych pieców w domach jednorodzinnych na ogrzewanie bardziej ekologiczne. Wystarczy , że zainteresowane osoby wypełnią wniosek.

Kwota dotacji na nowe piece może wynieść nawet ponad 50 proc. Wszystko jest możliwe dzięki programowi „Czyste Powietrze”.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych w Wejherowie  mają możliwość zmienić ogrzewanie na piec gazowy, miejską sieć ciepłowniczą czy pompę ciepła. W tym celu właściciele takich domów mogą skorzystać z dotacji na wymianę pieców i ogrzewania w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Mieszkańcy Wejherowa mogą składać wnioski z programu „Czyste Powietrze”, które przyznaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Właściciele budynków jednorodzinnych w Wejherowie mogą uzyskać pomoc bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Wejherowie, bez konieczności wyjeżdżania do Gdańska – poinformował Urząd Miasta Wejherowo

Dotacje mogą być przeznaczone między innymi na zakup i montaż kotła na Pellet. W podstawowym poziomie dofinansowania dotacja wynosi 9 000 zł., czyli nie więcej niż 45 proc. poniesionych kosztów, natomiast przy podwyższonym poziomie dotacja wynosi 12 000 zł. czyli nie więcej niż 60 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: