Handel fałszywymi paszportami covidowymi. Zatrzymano położną z Miastka

Położna z Miastka zatrzymana. Chodzi o handel fałszywymi paszportami covidowymi. W akcji funkcjonariusze CBŚP.

Wśród osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Śledcze w sprawie handlu fałszywymi paszportami covidowymi znalazła się również pielęgniarka z Miastka.

Proceder polegał na wyszukiwaniu osób, które nie chciały poddawać się szczepieniu przeciwko COVID-19, ale za opłatą personel medyczny wprowadzał ich dane do systemu jako pacjentów, którzy przyjęli preparat. Dzięki temu otrzymywali legalny certyfikat i zaświadczenie, które ułatwiało im przekraczanie granicy i potwierdzało szczepienie.  Taka usługa kosztowała od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych.

Część zatrzymanych osób zajmowała się fikcyjnymi szczepieniami , a także  wprowadzaniem danych do systemu . Inni z kolei wyszukiwali potencjalnych klientów. Dwie kobiety i czterech mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie województw lubelskiego i śląskiego, a kolejnych pięć osób trafiło w ręce policji w województwach śląskim i pomorskim. Położna z Miastka została zatrzymana pod koniec października w szpitalu.

Sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania, również osób, które kupowały sfałszowane paszporty covidowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: