Kieszonkowcy w rękach gdańskich policjantów

Funkcjonariusze policji z komisariatu we Wrzeszczu współpracując z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Gdańska i pracownikami PKP Intercity S.A. rozpracowali grupę kieszonkowców. Policjanci zatrzymani do tej sprawy trzech mężczyźni, którzy okradali pasażerów pociągów.

Na terenie dworca we Wrzeszczu w ostatnim czasie nasilały się zgłoszenia o kradzieżach kieszonkowych,  a także w pociągach. Komendant komisariatu we Wrzeszczu, podjął decyzję o powołaniu specjalnego zespołu, który zajął się tymi sprawami.

Policjanci kryminalni przeanalizowali kilkadziesiąt zapisów monitoringów. Nawiązali także współpracę z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Gdańsku oraz pracownikami Wydziału Bezpieczeństwa Materialno – Osobowego Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity S.A.

Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości kieszonkowców. Funkcjonariusze w ostatnim czasie zatrzymali trzech członków tej grupy. Podejrzani to mężczyźni w wieku 44, 53 i 54 lat, którzy przebywają na terenie Gdańska. Do zatrzymań sprawców doszło w rejonie dworca we Wrzeszczu oraz na terenie szpitala. Do kradzieży dochodziło na peronach stacji Gdańsk Wrzeszcz lub w pociągu, krótko po tym, jak wsiadł do niego pasażer. Dwóch mężczyzn zazwyczaj stwarzało sztuczny tłok, po to, by trzeci sprawca wyciągał z bagaży, torebek lub z kieszeni łupy.

Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i docierają do kolejnych osób pokrzywdzonych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży telefonów komórkowych, dokumentów, kart płatniczych oraz za nieautoryzowane transakcje takimi kartami.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież dokumentu lub za jego ukrywanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: