Kiosk zdrowotny w siedzibie pomorskiego NFZ

W siedzibie pomorskiego NFZ znajdującego się przy ulicy Podwale Staromiejskie 69 otworzono stanowisko do spraw profilaktyki i promocjo zdrowia.

Stanowiska do spraw profilaktyki otworzone są również we wszystkich oddziałach Funduszu.  Jest to akcja prozdrowotna organizowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W samoobsługowych kioskach profilaktycznych dorośli mogą wykonać samodzielnie najważniejsze pomiary medyczne, które określają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne – powiedział Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Ponadto na miejscu pomogą także profesjonalni doradcy przy analizie wyników pomiarów , a także zachęca do wzięcia udziału w programach profilaktycznych NFZ.

Kioski profilaktyczne są zamkniętymi konstrukcjami, które zapewniają jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo osobom, które zdecydują się na wykonanie pomiarów. Można wykonać w nich podstawowe pomiary medyczne niezbędne do oceny ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne. Chętni mogą wykonać pomiar masy ciała, wzrostu, indeksu masy ciała, ciśnienia tętniczego krwi czy też składu ciała.

Po wykonaniu pomiarów kiosk profilaktyczny drukuje od razu wyniki pomiarów, które są anonimowe, więc nie ma obaw o wycieku danych medycznych. Aby skorzystać z pomiarów w kiosku profilaktycznym wystarczy zapisać się przez stronę internetową pomorskiego NFZ (www.nfz-gdansk.pl) lub przez Telefoniczną Informację Pacjenta, dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590.

W Gdańsku, punkt czynny jest w godzinach 9.00-12.30 i 13.00-15.30 od poniedziałku do piątku w siedzibie Pomorskiego NFZ przy ul. Podwale Staromiejskie 69.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: