Koronawirus sparaliżował wejherowski sąd. Odwołano wszystkie zaplanowane rozprawy

Sąd Rejonowy w Wejherowie został sparaliżowany przez Covid-19. Zakażenie koronawirusem zostało wykryte u jednego z sędziów, a także u jednego pracownika.

Zapadła decyzja i na izolację skierowani zostali wszyscy pracownicy.

Sędziowie będą pracować zdalnie, ale rozprawy musiały zostać odwołane – tłumaczy sędzia Tomasz Adamski z Sądu Okręgowego w Gdańsku

W procesach karnych nie ma możliwości prowadzenia rozpraw zdalnych. Również krótki czas, sprawia , że nie dałoby się tego wszystkiego przeorganizować. To nie tylko sprawa sądu i sędziego, ale także ewentualnych uczestników procesu, którzy muszą mieć dostęp do sieci i do komputerów. W sądzie dyżur ma jeden sędzia, który nie miał kontaktu z zakażonymi pracownikami. Pełni on dyżur,  czyli jest  bezpośrednio w sądzie. Sądzi sprawy pilne, na przykład posiedzenia aresztowe i przesłuchania świadków w trybie pilnym.

Wydział cywilny wejherowskiego sądu pracuje normalnie. Część pracowników zrobiła testy na COVID-19. Wyniki mają być znane w piątek. Po otrzymaniu wyników okaże się, czy w przyszłym tygodniu wydział karny wróci do normalnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: