W Redzie zrealizowano zaległy projekt budżetu obywatelskiego

Wiele projektów budżetu obywatelskiego ze względu na pandemię koronawirusa nie zostało zrealizowanych.

Tak było również w przypadku remontu boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie. Po roku Obiekt został oficjalnie oddany do użytku dopiero po roku.

Remont boiska przy ZSP nr 2 w Redzie został w 2020 roku zgłoszony do budżetu obywatelskiego i po osiągnięciu wystarczającej ilości głosów mieszkańców powinien zostać zrealizowany. Sytuacja  pandemiczna w Polsce sprawiła , że realizacja inwestycji została przesunięta.

Obiekt został oficjalnie oddany do użytku we wtorek, 23 listopada.

To ostatni z projektów tamtego roku. Koszt całego projektu wyniósł 89 tys. zł – powiedział Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy

Boisko asfaltowe od lat wymagało przebudowy, bowiem nawierzchnia  była popękana, oraz brakowało potrzebnego wyposażenia, które ułatwiłyby uczniom lekcje WF-u.

Boisko w zasadzie pamięta początki szkoły, jest tutaj asfalt leżący ponad 50 lat. Był dość zniszczony, poza tym to boisko nie miało żadnej infrastruktury. Nawierzchnia nie uległa wielkiej poprawce, ponieważ nie wystarczyło na to pieniędzy, natomiast na pewno bardzo poprawił się wygląd – powiedziała dyrektor szkoły Iwona Nowicka

Obiekt  będzie wyposażony w cztery kosze, dwie bramki do piłki ręcznej, a także siatkę, która rozwieszana jest na środku. Rozmieszczone zostały także piłko-chwyty, które mają zabezpieczyć piłkę przed wybiciem poza obiekt szkoły.

( fot: N24.pl)
( fot: N24.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: