Mieszkańcy Gdańska sadzą kasztanowce

Przy Kanale Raduni zostanie posadzonych 40 nowych kasztanowców. Akcja sadzenia drzew ruszyła 24 listopada.

Kasztanowce czerwone będą upiększać wał. Projekt jest realizowany w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Koszt realizacji zadania to 80 000 zł.

Wielka Aleja Kasztanowców jest dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce bardzo cennym, charakterystycznym miejscem. Nowe drzewa to szansa na jej dłuższe i piękniejsze życie – powiedziała Agnieszka Bartków, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce i pomysłodawczyni akcji

W chwili obecnej na wale znajduje się około 700 drzew różnych gatunków. Część z nich zbliża się do swojego maksymalnego wieku. Na warunki bytowe wpływa nie tylko umiejscowienie, ale też również coraz częściej występujące długie okresy bezdeszczowe. By utrzymać drzewa w jak najlepszej kondycji w zeszłym roku wykonano inwentaryzację dendrologiczną, specjalistyczne badania, a także pierwsze zabiegi pielęgnacyjne.

By utrzymać drzewa w jak najlepszej kondycji, są one pielęgnowane według indywidualnych wskazań inwentaryzacji dendrologicznej, poszerzonej o szczegółowe badania. Wszelkie działania związane z badaniem drzew na wale Kanału Raduni są uzgadniane z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: