Złodziejem rowerów w Sopocie okazał się 75-latek

Policjanci z Sopotu pracujący nad sprawami kradzieży do jakich w ostatnim czasie dochodziło w Sopocie  zatrzymali w sprawie 75 – letniego seniora.

Mężczyzna najpierw  połasił się na wart 600 zł rower , który stał przy budynku na al. Niepodległości w Sopocie. Następnie wrócił w tę samą okolicę i ukradł jeszcze jeden jednoślad wyceniony na tysiąc złotych. Zdaniem policji mężczyzna wpadł ponieważ w momencie kiedy kradł miał na sobie tą samą bluzę.

75 -latek był zaskoczony widokiem policjantów. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymany gdańszczanin 12 listopada ukradł stojący przed jednym z lokali przy al. Niepodległości rower. Jego wartość pokrzywdzona wyceniła na 600 zł. Kilka dni temu w tym samym miejscu sprawca dokonał kradzieży kolejnego roweru. W tym przypadku 21-letnia właścicielka wyceniła straty na 1 tys. zł – przekazała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie

Sprawca został namierzony przez policję dzięki analizie zapisów monitoringu. Policjanci odzyskali rower 21-latki i przewieźli go do sopockiej komendy, natomiast zatrzymany 75-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży.

Aby ustrzec się przez kradzieżą powinniśmy:

  • nie pozostawiać niezabezpieczonych i gotowych do jazdy rowerów w miejscach publicznych
  • nie pozostawiać rowerów na klatkach schodowych (nawet jeśli w bloku jest domofon)
  • postawić na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: