Senior potrącił 14-latkę na pasach w Pruszczu Gdańskim

W środę policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem 14-letniej pieszej. Według wstępnych ustaleń dziewczyna została potrącona na wyznaczonym przejściu dla pieszych przez 73-letniego kierowcę skody. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

1 grudnia 2021 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 73-letni kierujący skodą na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechał na przechodzącą przez jezdnię 14-letnią dziewczynę. Piesza, która odniosła obrażenia wskutek tego zdarzenia, została przetransportowana karetką do szpitala w Gdańsku. Mundurowi sporządzili oględziny pojazdu i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierującego-był trzeźwy.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o konieczności koncentracji uwagi na tym, co dzieje się na drodze. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki atmosferyczne powodują ograniczenie widoczności, a jezdnia bywa śliska, należy zachować uwagę i zmniejszyć prędkość. Pamiętajmy o tym, że mniejsza prędkość pozwala na zareagowanie na zmiany w otoczeniu i bezpośrednio oddziałuje na krótszą drogę hamowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: