Na drogach pojawią się nowe znaki. Ułatwienia dla kierowców aut na prąd

Nowe znaki pojawią się na polskich drogach. Od 2 grudnia zarządcy tras mają możliwość specjalnego oznakowania punktów ładowania aut elektrycznych. Jest to symbol zielonego dystrybutora na tablicy, a na jezdni tej samej barwy koperta.

Będzie to czytelna informację dla użytkowników samochodów na prąd – powiedział Jan Wiśniewski z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, które zmiany postulowało

Na polskich drogach brakowało do tej pory takich znaków. Praktycznie w całej Europie już funkcjonują. Nowe oznaczenia pozwolą na szybsze zlokalizowanie stacji ładowania. Do tej pory kierowcy musieli korzystać z aplikacji internetowych lub serwisów poszczególnych operatorów.

( fot: Pixabay)
( fot: Pixabay)

W Polsce według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych działają niepełna dwa tysiące punktów ładowania aut elektrycznych. W kraju zarejestrowanych jest ponad 30 tysięcy samochodów na prąd. Wszystko na to wskazuje , że w ciągu czterech lat po polskich drogach będzie jeździć pół miliona elektryków.

Nowe przepisy wprowadzają do użycia również zielone, pionowe tablice informujące o odległości do początku wyjazdu z drogi ekspresowej. Niebieskie będą zarezerwowane dla autostrad.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: