Nieletni włamywacz w Pelplinie

Policjanci z Pelplina zatrzymali nieletniego włamywacza, który próbował ukraść kasetkę z pieniędzmi w jednym z mieszkań. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że nieletni otworzył drzwi kluczem, który właściciel ukrył przed wejściem do mieszkania. Kradzież została udaremniona przez powracającego do domu właściciela, który po ujęciu nieletniego przekazał go funkcjonariuszom. 16- latek został już przesłuchany, a jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Oficer dyżurny z tczewskiej komendy został poinformowany o ujęciu nieletniego, który próbował ukraść kasetkę z 12 tys. zł. z mieszkania. Interweniujący policjanci ustalili, że pokrzywdzony schował klucz w skrytce. Nastolatek wiedział gdzie mężczyzna chowa klucz do mieszkania oraz o tym, że  w mieszkaniu ma gotówkę. Chłopak znalazł klucz i za jego pomocą dostał się do mieszkania z której ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi.

W kradzieży przeszkodził mu właściciel, który wrócił do mieszkania ujął nastolatka i powiadomił policję. Mundurowi zatrzymali włamywacza, którym okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.

16-latek został przesłuchany, a  o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: