Nowe fakty w sprawie śmiertelnego potrącenia 5-latki z Wejherowa

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj po południu otrzymał informację potrąceniu pieszej ul. Gdańskiej w Wejherowie (drodze krajowej nr 6). 5-letnia piesza w stanie bardzo ciężkim została przewieziona do szpitala. W wyniku doznanych obrażeń zmarła. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Wczoraj po godzinie 12:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na drodze krajowej nr 6. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierowca samochodu dostawczego mercedes sprinter, jadąc w kierunku miejscowości Lębork potrącił pieszą 5-latkę, która szła pod opieką osoby dorosłej i w towarzystwie młodszego dziecka przez przejście dla pieszych. Jak ustalili mundurowi piesi przechodzili na zielonym świetle, gdy doszło do potrącenia. Ranna dziewczynka została przetransportowana do szpitala niestety mimo reanimacji zmarła.

Na miejscu pracował biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, czynności nadzorował prokurator.

Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Została pobrana mu krew do analizy.

Mężczyzna przebywa w policyjnej celi. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: