Zarysował dwa samochody. Policja dotarła do niego w kilka dni

Kryminalni z Sopotu zatrzymali 58-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o uszkodzenie mienia. Sprawca zarysował narzędziem powłokę lakierniczą dwóch aut powodując straty na blisko 4 tys. zł. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i poniesie odpowiedzialność karną przed sądem.

Pod koniec listopada br. do policjantów z Sopotu zgłosili się właściciele dwóch aut – 47-latek i 71-latek i powiadomili, że podczas ich pobytu na ogródkach działkowych w Sopocie ktoś uszkodził samochody, którymi przyjechali na działkę. W każdym z aut sprawca przerysował cały bok uszkadzając powłokę lakierniczą, a właściciele aut wycenili straty na łączną kwotę blisko 4 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się sopoccy kryminalni. Mimo, że do zdarzeń doszło w różnych dniach, ustalili oni, że związek z tymi sprawami ma jeden i ten sam sprawca – 58-letni gdańszczanin. Wczoraj na terenie ogródków działkowych kryminalni zatrzymali 58-latka, który był zaskoczony widokiem policjantów. W rozmowie przyznał się do uszkodzenia tych samochodów.

Sprawca został przewieziony do sopockiej komendy i jeszcze tego samego dnia na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty uszkodzenia pojazdów volkswagen i toyota. Za popełnione przestępstwa podejrzany 58-latek poniesie teraz odpowiedzialność karną przed sądem, za co grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: