Dzielnicowi pomogli seniorce, która przebywała na kwarantannie

Policjanci każdego dnia sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną realizują swój obowiązek pozostania w izolacji.

W czasie jednej z takich kontroli dzielnicowi z Władysławowa pomogli 69-letniej kobiecie, która znalazła się w niebezpiecznej sytuacji.

U kobiety zarażonej wirusem COVID-19 nasiliły się objawy choroby, które powodowały kłopoty z oddychaniem. Kobieta upadła w mieszkaniu na podłogę i nie miała siły się podnieść a obok niej nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc. Na szczęście z pomocą przyszli dwaj dzielnicowi, którzy zaopiekowali się kobietą do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

W minioną środę dzielnicowi z Władysławowa sierż. sztab. Piotr Bolda oraz asp. Sebastian Lessnau   podczas kontroli otrzymali od pracowników sanepidu informację o tym, że nie mogą nawiązać kontaktu z jedną z osób przebywających na kwarantannie z powodu zakażenia wirusem COVID-19. Policjanci natychmiast udali się na wskazany adres. Podczas rozmowy przez domofon okazało się , że kobieta ma problem z zaczerpnięciem oddechu. Po chwili kontakt z kobietą się urwał i głos w domofonie zamilkł.

Policjanci wbiegli więc do klatki schodowej, a następnie weszli do mieszkania kobiety. Okazało się 69- latka leżała na podłodze i bardzo ciężko oddychała. Przy zachowaniu wszelkich środków ochrony osobistej podjęli czynności pierwszej pomocy przedmedycznej monitorując nieustannie jej czynności życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych.

Po wezwaniu karetki przekazali kobietę ratownikom medycznym, którzy udzielili kobiecie fachowej pomocy medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: