Motocyklowa parada ulicami Trójmiasta. Mikołaje rozwiozą 500 paczek

Członkowie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego jak co roku przejadą ulicami Trójmiasta, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących.

Mikołaje na motocyklach to akcja zrodzona z pasji do jednośladów, ale też chęci pomocy małym pacjentom szpitali i podopiecznym domów dziecka. Największa tego typu impreza w Europie została zapoczątkowana przez grupę zapaleńców w grudniu 2003 r. Wówczas mikołaje na motocyklach rozdawali cukierki napotkanym dzieciom.

W 2007 roku pojawił się pomysł na połączenie przejazdu z akcją charytatywną. Chodziło o dofinansowanie obiadów dzieciom uczącym się w ośrodkach szkolno-wychowawczych  – powiedziała wiceprezes Dorota Świeżawska z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego

Później motocykliści zaczęli przygotowywać paczki, które po każdej paradzie rozwozili małym pacjentom szpitali i mieszkańcom domów dziecka. Akcja z roku na rok nabierała rozpędu i do grupy 11 osób, dołączały kolejne. W tym roku odbędzie się już 19 edycja wydarzenia.

Parada wyruszy spod stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk w niedzielę, 5 grudnia po godz. 10.00. Na starcie miasto Gdańsk zapewniło motocyklistom zaplecze sanitarne, darmową kawę, herbatę, a nawet grochówkę. Mikołaje przejadą w Gdański ulicami: Żaglowa, Marynarki Polskiej, Błędnikiem, Grunwaldzką, w Sopocie, al. Niepodległości, a w Gdyni al. Zwycięstwa, ul. Świętojańską i Jana Pawła II. Około godz. 12.00 planowane jest przybycie do Gdyni, na metę znajdującą się nieopodal gdyńskiego Akwarium. Tutaj parada się zakończy.

( fot: pomorskie.eu)
( fot: pomorskie.eu)

Każdy z uczestników musi nabyć bilet-cegiełkę z której całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na obiady dla dzieci. Część uczestników wyruszy do dzieci, aby rozwieźć 500 przygotowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: