O włos od tragedii. Mieszkańcy uratowali bezdomnego mężczyznę

Dzielnicowi Posterunku Policji w Starym Targu otrzymali zgłoszenie, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych w Trankwicach przebywa mężczyzna, który najprawdopodobniej jest osobą bezdomną. Mieszkańcy gminy nie przeszli bowiem obojętnie obok bezdomnego, który przebywał w trudnych warunkach i powiadomili odpowiednie służby.

Dzielnicowi, asp. Łukasz Kunecki oraz mł. asp. Marcin Jesionkowski natychmiast pojechali pod wskazane miejsce. Po przyjeździe na miejsce w jednym z pomieszczeń zastali oni skrajnie wycieńczonego i wychłodzonego mężczyznę. Mężczyzna leżał na łóżku przykryty mokrymi kocami. Pomieszczenie w którym przebywał było zawilgocone i bez ogrzewania.

Mężczyzn majaczył, miał drgawki co powodowało, że kontakt z nim był utrudniony. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. Temperatura jego ciała była skrajnie niska. Zdaniem medyków interwencja policjantów uratowała mężczyźnie życie.

Policjanci apelują o przekazywanie informacji policjantom dotyczących osób potrzebujących pomocy. Dzięki szybkiemu sygnałowi, tak jak w tym przypadku możemy zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: