Tramwaje z misją wyjadą na gdańskie ulice

Na gdańskie tory wyjedzie dziś „Tramwaj zwany pożądaniem „ a w niedzielę „ Tramwaj do Wolontariatu”.

W pierwszym tramwaju pożądaną wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV będą się dzielić wyszkoleni edukatorzy. Drugi będzie promował natomiast ideę wolontariatu wśród mieszkańców.

Gdańskie autobusy i tramwaje na co dzień towarzyszą mieszkańcom miasta w drodze do pracy, szkoły, ale są też przestrzenią projektów społecznych realizowanych na terenie miasta. Na terenie Gdańska od wielu lat kursuje „Autobus SOS”, który jest wsparciem dla osób w kryzysie bezdomności. Co roku pojazdy Gdańskie Autobusy i Tramwaje  stają się przestrzenią dla różnych  projektów społecznych takich jak „Tramwaj zwany pożądaniem”, czy „Tramwajem do Wolontariatu”

W roli „Tramwaju zwanego Pożądaniem” będzie  tramwaj Pesa Swing.  Pożądaną wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV podzielą się  wyszkoleni edukatorzy , którzy są studentami medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Tramwaj będzie kursował dziś w godzinach w godz. 16.00-21.00 na trasie Strzyża PKM – Chełm Witosa. Przejazdy są bezpłatne i ogólnodostępne

Z kolei w  „Tramwaj do Wolontariatu” wcieli się tramwaj z zabytkowej floty GAiT – Konstal 102Na. Tramwaj będzie kursował 5 grudnia z okazji przypadającego w ten dzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Jego zadaniem będzie promowanie  idei wolontariatu wśród mieszkańców. Kursował będzie na trasie Oliwa –  Siedlce, w godz. 13.00 – 16.30. Przejazdy nim bezpłatne i ogólnodostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: