Nauczyciele z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej przyjechali do Wejherowa

Kilkunastoosobowa grupa nauczycieli z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej odwiedziła wejherowski ratusz. Spotkali się tam z prezydentem Wejherowa, który zapoznał ich z historią miasta i przekazał pamiątkowe albumy.

Nauczyciele z zagranicy biorą bowiem udział w unijnym programie „Erasmus” , który to jest realizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Wejherowie.

To nasz pierwszy projekt z cyklu „Erasmus”, który jest realizowany przy współpracy ze szkołami z Turcji, Bułgarii i Macedonii Północnej. Projekt ze względu na pandemię koronawirusa został przedłużony o rok – poinformował Anna Korzonek, koordynator programu

Do Wejherowa przyjechało  5 nauczycieli z Turcji i po 4 z Macedonii Północnej i Bułgarii. Zorganizowane spotkanie w ratuszu to nie jedyna aktywność dla gości z zagranicy. Uczęszczają oni również w ramach programu na warsztaty.

Nauczyciele z zagranicy biorą codziennie udział w warsztatach na temat empatii i wzajemnej komunikacji, ponieważ właśnie empatia jest głównym celem tego projektu. Nasi goście nauczą się również malowania kaszubskich wzorów. Doświadczenia wyniesione z realizacji projektu „Erasmus” są zobowiązani wykorzystać później w codziennej pracy z uczniami, rodzicami i Radami Rodziców – poinformował Urząd Miasta Wejherowo

Oprócz Wejherowa grupa zwiedza także inne miasta regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: