Powiat gdański. Wypadek z udziałem trzech samochodów

Około godziny 10:00 w Gołębiewie Wielkim na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 222 z ul. Różaną doszło do wypadku z udziałem 3 samochodów. Droga na czas pracy służb została czasowo zablokowana.

33 – letni kierowca pojazdu marki Dacia nie dostosował się do znaku Stop i wjechał na skrzyżowanie. Doprowadził do zderzenia z jadącym pojazdem marki Kia, który to był nauką jazdy – poinformował sierż. sztab. Karol Kościuk

Pojazd „ L „ ze szkoły jazdy w Starogardzie Gdańskim prowadził 18-letni kursant.  Oprócz niego w samochodzie znajdował się  63-letni instruktor i 17-letni pasażer.

Kia odbita siłą uderzenia wjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie następnie zderzyła się bocznie z pojazdem marki Audi. W wyniku zderzenia wszyscy  pasażerowie nauki jazdy musieli zostać  przewiezieni do szpitala w Gdańsku – przekazał rzecznik pruszczańskiej policji

Zarówno kierowca Dacii jak i Audi byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy Dacii prawo jazdy. Mundurowi zajmą się teraz wyjaśnianiem szczegółów zdarzenia.

( fot: OSP Rościszewo)
( fot: OSP Rościszewo)

W ciągu ostatniego roku jest to już kolejny wypadek na tym skrzyżowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: