Mieszkanka Gdańska płaciła znalezioną kartą zbliżeniową

Policjanci z Sopotu zatrzymali 32 – letnią mieszkankę Gdańska. Kobieta był podejrzana o przywłaszczenie karty płatniczej innej kobiety. Za pomocą karty dokonała 11 płatności zbliżeniowych.

Do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie kilka dni temu zgłosiła się 26-letnia studentka i powiadomiła, że na terenie gdańskiej Oliwy zgubiła kartę zbliżeniową i ktoś przy jej użyciu dokonał 11 transakcji zbliżeniowych w sklepach. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 500 zł.

Sopoccy policjanci przyjęli od mieszkanki Koszalina zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kryminalni udali się do sklepów, w których sprawca płacił zbliżeniowo. Po przeanalizowaniu monitoringu udało im się ustalić, ze podejrzaną o te przestępstwa jest 32 – letnia mieszkanka Gdańska.

W czwartek stróże prawa zapukali do mieszkania poszukiwanej 32-latki. Kobieta była zaskoczona ich widokiem. Przyznała się do popełnionych przestępstw, a następnie została doprowadzona do sopockiej komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut przywłaszczenia karty płatniczej i 11 zarzutów dokonania nieautoryzowanych transakcji zbliżeniowych.

Kobieta po złożeniu zeznań poinformowała, że chce dobrowolnie poddać się karze zaproponowanej przez prokuratora w postaci 1 roku ograniczenia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody w całości.

Płacenie zbliżeniowo cudzą kartą płatniczą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca dokonując nieautoryzowanej transakcji płatniczej poprzez użycie karty innej osoby pokonuje zabezpieczenie elektroniczne i włamuje się do systemu bankowego, a następnie kradnie pieniądze stanowiące płatność za zakupy.

Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Malbork. Płacił zbliżeniowo znalezioną kartą bankową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: