Państwo zbuduje Agroport w Porcie Gdańsk

Na działce między terminalem kontenerowym DCT, a terminalem węglowym i bazą paliw ma powstać terminal Agro.

W Gdańsku powstanie specjalistyczny port, którego nazwa to Agroport. Będzie on służył rolnictwu do przeładunku towarów żywnościowych i nawozów – poinformował wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski

Rozpoczęcie prac zaplanowano na ten rok.  Docelowo będzie miał dwa Agroporty dedykowane Ministerstwu Rolnictwa

Wiceminister zapowiedział,  że z tych portów eksportowane byłyby owoce, warzywa i mięso, a do Polski sprowadzane byłyby nawozy. Inwestorem  miała by być spółka powołana przez ministra rolnictwa o nazwie Agroport SA Spółka zainwestuje  po 500 mln zł w każdej z tych dwóch lokalizacji z budżetu państwa.

Magazyn zbożowy , który jest kontrolowany przez polską spółką OTR Logistics istnieje już w porcie w Świnoujściu. Ta sama spółka miała zbudować terminal w Gdańsku, ale wycofała się z inwestycji. Portu Gdańsk ogłosił w październiku,  że szuka chętnego na najem długoterminowy zabudowanej nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni ponad 27 ha.

Czy właśnie w tym miejscu powstanie zapowiadany przez wiceministra terminal? Na razie nie podano. Przetargu na razie też nie rozstrzygnięto, a przynajmniej nie poinformowano o jego rozstrzygnięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: