Ciepły początek 2022 roku. Czy zima jeszcze powróci?

Pierwsze dni 2022 r. przyniosą niemal w całej Polsce aurę daleką od tej, jaka powinna panować o tej porze roku. Przez Polskę będą wędrować kolejne fronty. Śnieg pojawiać będzie się jedynie incydentalnie.

Polska na początku stycznia znajdować ma się regularnie pod wpływem frontów atmosferycznych związanych z niżami znad północnej Europy. Zapewnią nam one sporo chmur, częste opady, silniejszy wiatr , duże wahania ciśnienia atmosferycznego oraz wysoką temperaturę.

Synoptycy z  IMGW radzą, żeby przyzwyczaić się do anomalii pogodowych.Stany wody na rzekach w Polsce układają się w głównie w strefie wody średniej i wysokiej, lokalnie niskiej.  W 16 stacjach wodowskazowych został przekroczony stan ostrzegawczy, a zjawiska lodowe utrzymują się jeszcze głównie w dorzeczu Wisły.

Takie anomalie, jakie obserwujemy choćby pod względem nagłych różnic temperatur, będą już, niestety, normalnością –powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski

W ostatnim tygodniu w Polsce mieliśmy -24 stopnie w Podkarpackiem, a teraz  mamy 13 stopni w zachodniej części kraju.

Tak ciepłego rozpoczęcia nowego roku w Polsce nie było od dawna. Styczeń ma być dość ciepły, ale ochłodzenie nadejdzie.

 W środę od północy dopłynie do nas chłodniejsze powietrze i w czwartek wleje się na terytorium całego kraju. Temperatury w dzień będą lekko na plusie, w nocy – ujemne; przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem – i tak będzie do końca tygodnia – powiedział rzecznik IMGW

Luty ma być zimowy, stonowany, chłodny i dopiero w drugiej połowie marca mają przyjść roztopy, konkretne ocieplenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: