Policjant uratował 26-latka z Gdańska. Mężczyzna wisiał już na pętli

Policjant uratował życie 26-latka z Gdańska. Mężczyzna wisiał już na pętli, która była wykonana z paska od spodni.

Dyżurny gdańskiej policji otrzymał w sylwestrowy poranek niepokojące zgłoszenie. Kobieta , która dzwoniła poinformowała dyżurnego , że jej brat ma myśli samobójcze i może odebrać sobie życie w każdej chwili.

Z pozyskanych informacji wynikało, że 26-latek zamieszkiwał sam. Kobieta poinformowała, że przebywa poza Gdańskiem i nie jest w stanie dojechać sama na czas do mieszkania brata. Dyżurny wysłał pod wskazany adres patrol z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 w Śródmieściu.

Policjanci i strażacy znaleźli się pod drzwiami mieszkania mężczyzny tak szybko, jak tylko było to możliwe. Gdyby ich przyjazd trwał choć chwilę dłużej, byłoby już za późno. Z pomocą strażaków policjanci dostali się do mieszkania na pierwszym piętrze przez okno.

W łazience wisiał nieprzytomny już mężczyzna. Po odcięciu pętli mężczyzna odzyskał przytomność. Ratownicy udzielili mu pomocy, po czym mężczyzna został przewieziony do szpitala – przekazał  asp. szt. Mariusz Chrzanowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: