Gryzaki niebezpieczne dla dzieci. Wycofują popularne zabawki

Gryzaki „ Zajączek”  mogą być szkodliwe dla dzieci, ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje.

Informację przekazał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a sprawa dotyczy zabawek  oferowanych w sprzedaży przez Tchibo. Gryzaki „Zajączek” sprzedawane są od 2020 roku.

W czasie dodatkowych badań stwierdzono, że niektóre z wyprodukowanych dla nas gryzaków zawierają substancje szkodliwe, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Zleciliśmy badania, które pozwolą rozstrzygnąć, czy używanie przedmiotowego gryzaka jest szkodliwe – poinformowało biuro prasowe Tchibo

UOKiK podaje, że zabawki mogą być niebezpieczne ze względu na zawartość substancji szkodliwych, które podejrzewa się o to, że mogłyby przekształcać się w  nitrozoaminy i tym samym stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Przedstawiciele firmy zabrali głos w sprawie

Gryzak „Zajączek” nie spełnia wymagań określonych przepisami prawa, jak również Państwa oczekiwań wobec jakości naszych produktów. Z tego powodu prosimy, aby zaprzestać użytkowania przedmiotowego gryzaka i usunąć go zgodnie z obowiązującymi przepisami

Klienci mogą uzyskać zwrot ceny zakupu. Tchibo prosi o kontakt z Linią Obsługi Klienta pod numerem 801 08 0016, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a w soboty od 8 do 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: