Rośnie popularność aplikacji do parkowania w Sopocie

Cyfrowa rewolucja nabiera rozpędu w Sopocie. Blisko 20 % biletów parkingowych w mieście jest kupowanych przez aplikacje mobilne.

Liderem nadal pozostaje Kraków, a tuż za nim Warszawa. Na terenie Sopotu działało do tej pory 6 operatorów płatności mobilnych. Mimo dużego wyboru dostawców aplikacji w Sopocie miasto nie zatrzymuje się i od 3 stycznia w Sopocie jest  dostępny  Flowbird parking. To aplikacja, która działa w ponad 620 miastach w Europie.

Flowbird to jeden  z największych na świecie producentów automatów parkingowych. W Polsce działa ponad 8000 parkometrów z logiem tego producenta.

Aplikacja jest bezpłatna i niezwykle prosta. Na mapie prezentowane są wirtualne parkomaty, które pozwalają upewnić się czy jesteśmy na terenie strefy płatnego parkowania. Kierowca nie musi w żaden sposób oznakowywać pojazdu naklejką czy kartą za szybą – jeśli jednak chce może odebrać bezpłatną naklejkę w siedzibie Strefy przy Alei Niepodległości 930.

Firma ma zamiar rozwijać w Polsce usługi parkingowe dla klientów indywidualnych i firm. W przyszłym roku ma zamiar uruchomić dodatkowe usługi obok płatności za parking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: