Noworoczne plany inwestycyjne w Sopocie

Urząd Miasta Sopotu zapowiedział noworoczne plany inwestycyjne miasta.

To będzie rok wydatków na infrastrukturę drogową. Miasto zamierza przekazać na ten cel 17,6 mln zł. Jedną z najważniejszych inwestycji drogowych będzie przebudowa ul. 3 Maja wraz z budową ronda u wylotu ul. Kościuszki.

Zaplanowaliśmy kolejne remonty ulic i chodników oraz duże przebudowy całych ciągów komunikacyjnych. Najważniejsze remonty to remonty ul. 3 Maja i Chodowieckiego. Zarezerwowaliśmy także środki na wykonanie remontów ul. Smolnej i Kolejowej – przekazała Izabela Heidrich z sopockiego magistratu

Remontom ulic towarzyszyć będzie przebudowa i budowa infrastruktury podziemnej, kanalizacji deszczowej oraz dalsza wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne oświetlenie LED.

MODERNIZACJA SZKÓŁ I OTWARCIE ŻŁOBKA

Ważne prace modernizacyjne będą się również odbywać w placówkach oświaty, na które przeznaczono 4,1 mln zł. Chodzi głównie o przystosowanie budynków od potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki inwestycjom poprawi się na pewno  komfort nauczania. Odbędzie się między innymi modernizacja oświetlenia w hali sportowej III LO, budowa windy i wyposażenie placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w SP nr 1. Rozpoczniemy również budowę obserwatorium astronomicznego przy SP nr 1  – przekazała Izabela Heidrich

Rodziców  ucieszy na pewno zapowiadane otwarcie nowej filii żłobka Puchatek. Nowy rok przyniósł mieszkańcom Sopotu również podwyżki. W tym roku sopocianie zapłacą więcej między innymi za wywóz śmieci oraz wyżywienie dzieci w przedszkolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: