Policjanci zatrzymali włamywacza z gdańskiego Suchanina

Kryminalni z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzieże, włamania i uszkodzenie mienia. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty za te przestępstwa i zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

Kryminalni z Suchanina od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem sprawcy przestępstw usiłowania kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży, do których pod koniec grudnia 2021 roku doszło w przy ul. Cedrowej i Kartuskiej. Na ulicy Cedrowej sprawca po uszkodzeniu drzwi wejściowych próbował wejść między innymi do sklepu i salonu kosmetycznego oraz uszkodził elementy zamka dziewięciu drzwi w trzech budynkach mieszkalnych, uszkodził też elewację lokalu usługowego oraz wjazdu do jednej z hal garażowych. W Wigilię sprawca włamał się do piekarni przy ul. Kartuskiej, skąd ukradł 60 złotych oraz telefon komórkowy warty 150 złotych, natomiast 29 grudnia z zaplecza jednego ze sklepów złodziej ukradł torebkę należącą do sprzedawczyni, a pokrzywdzona wyceniła straty na ponad 400 złotych.

Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informację na temat tych przestępstw. Wynikiem pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie we wtorek rano na ul. Kartuskiej 34-letniego gdańszczanina podejrzewanego o te przestępstwa. Podczas czynności w tej sprawie kryminalni zabezpieczyli telefon komórkowy, który złodziej ukradł z piekarni przy Kartuskiej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś 34-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty karne. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.

Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą 10 lat więzienia. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: