Wysadzono bankomat w Nowym Stawie

Policja poszukuje sprawców, którzy dokonali wysadzenia bankomatu w Nowym Stawie w powiecie Malborskim. Do włamania doszło przy ulicy Obrońców Westerplatte. Sprawcy prawdopodobnie wpuścili gaz i podpalili.

Sprawą zajęli się  policjanci z Malborka i Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Komendant powiatowy policji w Malborku ogłosił alarm dla funkcjonariuszy tutejszej komendy. Na miejscu pracowała również grupa operacyjno-procesowa, a także policjanci z laboratorium kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – przekazała aspirant Sylwia Kowalewska z Komendy Powiatowej Policji w Malborku

Policja zabezpieczyła ślady, a także dostępne nagrania z monitoringu. Wykonane zostały oględziny miejsca zdarzenia. Obecnie trwają czynności, które pozwolą ustalić okoliczności tego włamania. Bankomat jest kompletnie zniszczony. Zginęła gotówka, ale dokładnie nie wiadomo ile.

Podobne włamania miały miejsce w ubiegłym roku w październiku w Mikołajkach Pomorskich, a także  w sierpniu w Dzierzgoniu. Sprawców także na razie nie udało się zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: