Zakupowi oszuści z Wejherowa

62-latek i 45-latka naklejali na kupowany towar metki z inną, niższą ceną. Łącznie straty jakie spowodowali zostały oszacowane na kilkaset złotych. Zostali zatrzymani przez kryminalnych z Rumi. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Do nietypowych oszustw doszło w dwóch drogeriach w Rumi i Redzie w listopadzie i grudniu 2021 r. Policjanci otrzymali zgłoszenie o łącznie trzech oszustwach. Jak wynikało z ustaleń, sprawcy mieli zmieniać metki na kupowanym towarze, by obniżyć jego cenę. Sprawcy zainteresowani byli zakupem perfum i kremów. Straty jakie łącznie spowodowali, wyniosły kilkaset złotych.  Kryminalni pracując nad tymi sprawami, ustalili tożsamość i zatrzymali sprawców przestępstwa, którymi okazali się 45-latka i 62-latek z powiatu wejherowskiego. Obie osoby zostały dorowadzone do Komisariatu Policji w Rumi, gdzie zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty.

Sprawcy usłyszeli zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za takie oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: