Gdańsk. Zamiast kupować, można wypożyczyć sprzęt do rehabilitacji

Mieszkańcy Gdańska mogą również w tym roku korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego przy al. Gen. Józefa Hallera 115 w Gdańsku.  Jest to bezpłatne wsparcie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wypożyczalnię prowadzi  na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku Stowarzyszenie „Wspólnota Serc”. Punkt jest otwarty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w środy w godz. od 10.00 do 18.00.

W ofercie można wypożyczyć wózki inwalidzkie zwykłe i aktywne, zestawy pionizujące, balkoniki, trójnogi, chodziki, laski czy ławki nawannowe.Potrzebujące osoby mogą także wypożyczyć. kule inwalidzkie łokciowe i pachowe, ortezy, łóżka rehabilitacyjne zwykłe i elektryczne oraz gorsety.

Pomoc ta jest skierowana dla mieszkańców Gdańska, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub osób wykazujących zasadność używania danego sprzętu np. z powodu wypadku. Aby móc wypożyczyć sprzęt potrzebne jest pisemne wskazanie od lekarza, o konieczności używania konkretnego urządzenia.

Każda osoba, która wypożycza sprzęt musi wpłacić kaucję za pobrany sprzęt. Jej wysokość uzależniona jest od wartości urządzenia. Kaucja jest zwracana jest  klientowi, gdy ten oddaje sprzęt. Jednorazowo można wypożyczyć urządzenie na okres do pół roku.

Gdańszczanki i gdańszczanie , którzy chcą skorzystać z oferty wypożyczalni muszą wcześniej umówić telefonicznie wizytę pod numerem telefonu: 58 301 30 16. Wydanie sprzętu odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: