Motomikołaje zebrali ponad 80 tysięcy złotych

„ Mikołaje na motocyklach” to grudniowa tradycja zarówno w Gdyni jak i całym Trójmieście. Podczas akcji ulicami metropolii na dwukołowych maszynach porusza się barwny korowód mikołajów i innych świątecznych postaci.

Inicjatywa tego wydarzenia ma szczyt cel. Zbierane są pieniądze dla potrzebujących dzieci. Tym razem w czasie grudniowej akcji zebrano aż 82 176 złotych.

XIX edycja wydarzenia „Mikołajena motocyklach” odbyła się przed Bożym Narodzeniem – 5 grudnia. Barwny korowód świątecznych postaci przejechał z Gdańska do Gdyni. Start miał miejsce przy stadionie Polsat Plus Arena. Z kolei metą było gdyńskie molo Południowe. Na starcie stanęło aż 805 motocykli i innych pojazdów, takich jak skutery czy quady.

Każdy uczestnik wydarzenia musiał  zakupić cegiełkę, która uprawniała go do wspólnego przejazdu. Dochód z zakupionej cegiełki został przeznaczony był na cel charytatywny imprezy. Można było zrobić to zarówno w przedsprzedaży on-line, a także na miejscu. Łącznie z samych cegiełek udało się więc uzbierać aż 47 140,04 zł.

Przed grudniowym przejazdem w internecie prowadzone były licytacje rozmaitych przedmiotów. Dzięki licytacjom udało się  uzbierać kolejne 31 932,46 zł. W czasie przejazdu zbierane były również datki do puszek, gdzie mikołaje zgromadzili 3103,79 zł. Łączna suma ze wszystkich form zbiórki wyniosła 82 176,29 złotych.

Dochód z inicjatywy przeznaczany jest na cele charytatywne, dla dzieci przebywających w domach dziecka, hospicjach czy dziecięcych oddziałach szpitalnych. Impreza od wielu lat gromadzi setki motocyklistów, którzy w szczytnym celu chętnie wsiadają na swoje maszyny.

Przez Trójmiasto przejadą „Mikołaje na motocyklach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: