Policjanci z Gdańska poszukują służbowego psa. Zwierzę uciekło z kojca

Po południu zaginął pies policyjny Zara. Gdańscy policjanci prowadzą poszukiwania służbowego czworonoga, który uciekł z terenu kojców w rejonie dzielnicy Chełm w Gdańsku.

Pies pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku od czterech lat i jest psem patrolowo-tropiący. Zara, która na co dzień przebywa w domu swojego przewodnika, trafiła do kojca, z uwagi na chorobę opiekuna, który nie mógł się nią właściwie opiekować. Niewykluczone, że to stres związany z tą sytuacją i rozłąka z przewodnikiem, mogły być przyczyną ucieczki owczarka.

Zara to owczarek belgijski maści płowej (podpalany brąz) z czarnym pyskiem. W momencie zaginięcia Zara miała obrożę koloru ciemnozielonego zapinaną na zatrzask. Wszystkie osoby, które zauważą psa ze zdjęcia lub wiedzą gdzie może przebywać, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami pod numerem 47 741 67 22, lub o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Pies jest specjalistycznie wyszkolony i prosimy, by samodzielnie go nie łapać, tylko przekazać funkcjonariuszom informację o rejonie, w którym znajduje się zaginiony pies.

 

(fot. KMP Gdańsk)
(fot. KMP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: