Powstanie pierwsza fontanna w Brzeźnie

Fontanna zostanie wybudowana w sąsiedztwie parku Brzeźnieńskiego, tuż przy pętli tramwajowej. Jest to realizacja pomysłu, który wygrał głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2021.

Ogłoszony został właśnie przetarg przez urzędników na opracowanie projektu wodotrysku. Budowa ma jednak ruszyć nie wcześniej niż w 2023 roku. Fontanna  będzie zlokalizowana na środku niewielkiego skweru u zbiegu ulic Zdrojowej i Krasickiego, między pętlą tramwajową, a parkiem Brzeźnieńskim.

Wniosek zakłada zaprojektowanie i wybudowanie klasycznej fontanny wodnej wraz z obrzeżem w kształcie koła oraz oświetleniem. Kompozycyjnie wpisze się w otaczającą zabudowę, umili czas spacerującym mieszkańców i turystom – przekazała Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje inwestycję

Oferty na projekt brzeźnieńskiej fontanny można składać do poniedziałku, 10 stycznia. Dzień później nastąpi otwarcie ofert.  Zgodnie z procedurami do tego momentu urzędnicy nie ujawnią, ile wynosi budżet inwestycji. Po wyłonieniu wykonawca projektu fontanny, będzie miał dziewięć miesięcy na wykonanie zadania. Następnie trzeba będzie szukać wykonawcy prac.

18 grudnia został otwarty zrewitalizowany dawny Dom Zdrojowy.  Kapitalny remont zabytku trwał dwa i pół roku, a jego koszt wyniósł ok. 27 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: