Ustka. W lodowatej wodzie w kanale tonęła kobieta

Szybka reakcja pracowników restauracji, przechodniów i policjantów sprawiła, że 70-letnia kobieta, która wskoczyła do kanału portowego w Ustce, przeżyła.

Do zdarzenia doszło w środę  w Ustce na Bulwarze Portowym. Kobietę zauważyli mężczyźni , którzy znajdowali siew pobliskiej restauracji. Natychmiast pobiegli jej na pomoc.

Jeden z mężczyzn wskoczył do wody, trzymał kobietę, aby nie poszła na dno. Do akcji wyruszyła również policja, straż pożarna i karetki pogotowia. W uratowaniu kobiety pomogli policjanci, którzy jako pierwsi ze służb pojawili się na Bulwarze Portowym.

Temperatura wody wynosiła około czterech stopni Celsjusza.

Zgłoszenie o tonącej kobiecie w kanale portowym otrzymaliśmy w środę około godziny 13:00. Na miejsce zostały skierowane cztery patrole policyjne Po przybyciu na miejsce zastali widok pomagających mężczyzn, którzy robili wszystko, by wydobyć kobietę z wody. Natychmiast dołączyli do działań, Wspólnymi siłami wyciągnęli 70-latkę na brzeg, a następnie przekazali ją pod opiekę załodze pogotowia – powiedziała Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji

70 –letnia mieszkanka jednej z miejscowości w powiecie słupskim, została przewieziona do szpitala w Słupsku na dalszą obserwację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: