Zaostrzenie prawa dla kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”  

To może być kolejny bat na pijanych kierowców. Za jazdę na „podwójnym gazie” kierowcy może grozić konfiskata samochodu.

Pomysł, o którym w rządzie mówiło się już od dłuższego  czasu, ma ostatecznie ma wejść w życie. Projekt ustawy miał już trafić do Rządowego Centrum Legislacji, a wkrótce ma zostać opublikowany.

Niestety pijanych kierowców na polskich drogach nie brakuje. Teraz oprócz dotychczasowych konsekwencji miała by dojść również konfiskata samochodu z a jazdę po pijanemu. Statystyki są niestety niepokojące. Według policyjnych danych w ciągu sześciu miesięcy 2021 roku zatrzymano niemal 50 tysięcy nietrzeźwych kierujących. W skali roku te liczby wyniosły aż 99 tysięcy.

Dane są zatrważające. Policja w związku z pandemią miała oprócz łapania pijanych kierowców wiele innych zadań. Dlatego też można zaryzykować stwierdzenie, że kierowców było znacznie więcej tylko zwyczajnie nie zostali złapani – powiedział Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości

Według wiceministra rozwiązanie , które jest sprawdzone w innych krajach bez problemu można by przenieść na polski grunt.

Od 1 stycznia zaostrzone zostały również mandaty, które będą dotykać mocniej pijanych kierowców. Grozi im  2500 zł mandatu wystawionego przez policję i nawet 30 000 złotych kary w sądzie. Osoba, która wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, to potencjalnie ktoś, kto może doprowadzić do zabicia innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: